PechaKucha Night vol. 10

Desátá PechaKucha Night se nesla ve znamení módy. Do Kaple Božího těla jsme sezvali deset osobností, které se pohybují v centru českého módního dění. Byť byl desátý večer věnovaný jednomu tématu, měl být hlavně rozmanitý. Proto se mezi prezentujícími objevila i fotografka Michaela Karásková, tvůrce kožených tašek a módních doplňků Jakub Jarolím nebo zakladatel prvního olomouckého barber shopu Richard Laně.

12987029_1068902956503861_5427053479882128853_n

Chtěli jsme ukázat, že móda není jen o konfekcích velkých řetězců. Móda, a ta česká především stojí na šikovných návrhářích. Návrhářích, kteří nad svou tvorbou přemýšlí a nebojí se do svých kolekcí promítnout třeba inspiraci českým folklorem. Tak to dělá Marie Stará, která v Poděbradech vede svou značku Rodná hrouda.

 

rh_photos_18

Když Marii přestala bavit její práce v automobilovém průmyslu, rozhodla se vrátit ke své původní profesi, začala hledat své vlastní kořeny a do své tvorby zapojila inspiraci českým a moravským krojem.

Že mainstream není ta pravá cesta se přesvědčila i Veronika Ruppert, redaktorka rádia Wave, která se věnuje medializaci české módní tvorby. Asi nejzajímavější z její prezentace bylo představení projektu Local Icons. Ten propojuje mladé návrháře s místními výrobními firmami. Veronika zmapovala zbytky toho, co zůstalo z českého módního průmyslu a zjistila, že tu máme přes 30 výrobních podniků, které stále vyrábějí a vyvážejí oděvy.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s