PechaKucha Night vol. 12

V pátek 9/9/2016 budeme od 20.20 promítat v kině Metropol!

Nečekejte ale filmy, na pořadu večera budou prezentace. Žádná z nich nebude trvat déle než 6min a 40 vteřin. Proč? Protože bude bude už dvanáctá [pečakuča] !!!

Už třetí rok je [peča] součástí Dnů evropského dědictví. První dva roky jsme ji pořádali v bývalem kině Central. Letos už v těchto prostorách probíhá rekonstrukce a my jsme se tak s [pečou] museli posunout jinam. Pokračujeme ale na filmové vlně a přesouváme s programem do posledního klasického městského kina Metropol. Městská kina jsou totiž nad zlato! (nad multiplexy zcela určitě).

Je to pro nás ale výzva! Kino Metropol má 530 sedaček, pomůžete nám je zaplnit?

Program máme připravený, čeká na vás celkem 12 svižných prezentací a 12 zajímavých prezentujících. Mezi architekty a urbanisty jsme vklínili projekty, které určitým způsobem zasahují do života ve městě a snaží se ho pozitivním způsobem ovlivnit.

Třeba grafická designerka Veronika Nováková se snaží ovlivnit to, jak vypadá Brno. Snaží se, aby nebylo tolik přeplněné reklamou, kvůli které návštěvník Brna přestává vidět a vnímat jeho pravé krásy. Proto mapuje vizuální smog. A v život zároveň uvádí svou diplomovou práci. Protože nemusí nutně zůstat jen na papíře.

Veronika Rút Nováková Veronika Nováková_mapa vizuálního smogu

Nela Klajbanová miluje krásné knihy a nestačí jí nabídka místních knihkupectví. Tak se rozhodla, že uspořádá Knižní přehlídku, která se zaměří na autorské knihy a malá nakladatelství. Druhý ročník přehlíkdy LITR budete moct navštívit poslední zářijový víkend.

14089035_1785393871738730_8442935304902347341_n

Jan Horký a Milan Šuška došli k závěru, že neumělou architekturu nemají na svědomí architekti, ale táta, protože maloval půdorys s mámou, která vybírala barvu. A tak kromě navrhování domů věnují svůj čas i osvětě lidových stavitelů, to aby ta stavební kultura vypadala zase o něco líp.

Pecha Kucha

Stanislav Martinec stojí v čele společnosti KOMA Modulars. Díky němu můžou města oživovat dočasné stavby. Na festivalech jste už určitě viděli city moduly, které se přivezou, na krátko oživý prostor ve městě a zase se odvezou. Ale to je jen zlomek toho, co modulární architektura dovede.

Nákres bez názvu

 

Kdo dál? Dozvíte se příště….

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s