Promítáme, filmy nečekejte. Kdo ještě vystoupí na PKN vol. 12?

Netrpělivě čekáte kdo další přijal výzvu a střihne si svou 6min a 40s dlouhou prezentaci?

Minule jsme představili první 4 prezentující, mezi nimi i olomouckou knižní přehlídku. Další projekt je také z Olomouce. Stojí za ním Šimon Pelikán a jeho povolání je lehce netradiční. Šimon je kapitán. Po Moravě jezdí se svou lodí Kordulkou a návštěvníkům lodi při plavbě povídá o historii Olomouce. Díky němu začíná olomoucké koryto řeky ožívat. Letos ke kordulce přidal novou atrakci – Ološlap. A my už víme, že tím letošní sezóna nekončí. Co prozradí na Peche?

ANDR8168_1

simon s lodi

 

Říkáme, že dvanáctá Pecha bude o architektuře a zatím jsme představili jen jedny architekty. Tak teď je řada na Vysloužil architekti. Ti se totiž domnívají, že část Ostravy je podobná Kodani. Ano, té dánské metropoli. Nebo se jí může podobat, pokud se správně využije potenciál lokality podél Kostelní ulice. Pak by mohla být ke svým obyvatelům stejně přívětivá právě jako Kodaň. Už se těšíme, až se o projektu Malá Kodaň dozvíme víc.

No a tak tentokrát u těch architektů trochu pobudeme. Díky fotografiím BoysPlayNice jsme objevili Tomáše Zavorala. Mladého architekta působícího v Litomyšli. Zaujaly nás jeho realizace Copper baru a Havran Cafe Steak Bar. Díky fotografiím BPN už víme, kam máme při příští návštěvě Litomyšle zajít na skleničku. A co se dozvíme od Tomáše? To je pro nás trochu záhadou, připravil prezentaci o dvou projektech památníků-muzeí.

ZA_profil_foto_BoysPlayNice

A představíme i Petera Bednára. Architekta, urbanistu. Peter vyjma svých projektů pracuje v architektonickém studiu Jakub Cigler architekti. Už od dětství věděl, že chce být architektem, studoval v Americe, pracoval v Holandsku nebo Číně. Momentálně se nejvíc zajímá o celkovou kvalitu městského prostředí. Přijďte se podívat na Peterovu prezentaci.

Peter Bednár

No a zbývající 4 prezentující se dozvíte do konce týdne.

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s